Przepis na prostą i efektowną stronę tytułową Project Life


Najtrudniejszy pierwszy krok, prawda?  

Moje koszulki przeleżały u mnie trzy miesiące (sic!) zanim zdecydowałam się na stworzenie pierwszej strony. Długo zastanawiałam się czy mój album powinien rozpoczynać się od naszpikowanej wszelkiego rodzaju dodatkami strony, która byłaby dla oglądającego nijaką zapowiedzią tego co można będzie zobaczyć dalej czy jednak skupić się na mojej minimalistycznej wizji albumu i nie odkrywać od razu wszystkich kart. Padło na to drugie rozwiązanie.
Po części trochę z faktu, iż moje dodatki jeszcze albo były w trakcie realizacji albo jeszcze nie miałam na nie pomysłu a po części z mojej potrzeby do eksperymentowania a koszulka wypełniona jednym pociętym zdjęciem była moim marzeniem od bardzo dawna. Jeżeli same nie macie pomysłu na stronę tytułową waszego albumu Project Life, skorzystajcie z mojego pomysłu.

Wszystko czego potrzebujesz:
1. Zdjęcie w dużej rozdzielczości (wydrukowane lub wywołane - zależy od waszego zmysłu estetyki - ja swoje wydrukowałam)
2. Koszulka o wybranym rozstawie kieszonek
3. Dodatki (ewentualnie)
4. Nożyczki / trymer do papieru / gilotyna 
5. Dziurkacz "zaokrąglacz rogów" 
Co dalej?
Zaczynamy od przygotowania zdjęcia. Otwieramy nowy plik o wielkości 12x12 cali i rozdzielczości 300 dpi (ad.1) i dopasowujemy tam naszą fotografię. Następnie obrabiamy ją pod względem kolorystycznym, ustawiamy kontrast etc.(ad.2). Jeżeli na waszą pierwszą stronę wybierzecie Design A lub D, waszym kolejnym krokiem będzie pobranie ze strony Becky Higgins darmowej koszulki. Jeżeli jednak chcecie użyć innego rozkładu, będziecie musiały dodatkowo stworzyć sobie prototyp takiej koszulki w waszym programie graficznym (ad.3). Wklejamy nasze zdjęcie na koszulkę. Zdjęcie musi koniecznie znajdować się w warstwach NAD naszą koszulką, następnie klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy opcję "UTWÓRZ MASKĘ PRZYCINAJĄCĄ" (ad.4) - tym samym nasze zdjęcie pięknie "przycina się" do wielkości koszulek (ad.5). Ostatnim już krokiem jest ozdobienie naszej strony napisami lub obrazkami jeżeli nie posiadamy odpowiednich naklejek. Teraz wystarczy już tylko wywołać/wydrukować tak przygotowane karty (ad.6) i cieszyć się swoją piękną i pomysłową stroną tytułową.4 komentarze on "Przepis na prostą i efektowną stronę tytułową Project Life"
 1. Na jakim programie pracujesz? Jaka to wersja?:)
  Świetny pomysł:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Photoshop, ale najczęściej i najszybciej na darmowych gimpach i w kreatorach on-line :) do stworzenia takiej strony nadaje się każdy program w którym można pracować na warstwach

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Pomysł niestety nie mój, ale stawiam sobie za zadanie spróbować wszystkich tipów jakie znajdę w internecie :)

   Usuń

Auto Post Signature

Auto Post Signature