Robimy własnoręczne dodatki - DIY#1 - Badziki

badziki, kaboszony, prosty przepis

W ostatniej zapowiedzi mojego ekstra kreatywnego newslettera (którego notabene premiera już jutro!!!! :D) obiecałam Wam prostą instrukcję na wykorzystanie między innymi dodatków z Majowego zestawu.
Na pierwszy ogień chciałabym Wam pokazać jak szybko i tanio można dodać świetny efekt do Waszych albumowych stron poprzez ozdobienie ich przeuroczymi szklanymi badzikami.

Aktualnie na stanie sklepów z artykułami do Project Life możecie kupić sobie również gotowe szklane badziki jednak często nie będą one odpowiadały stylowi Twojej strony dlatego też namawiam Cię do stworzenia swoich własnych ozdób. 

Kaboszony na badziki

Aby wykonać swoje własne ozdoby, potrzebujesz:

- kaboszony (najlepiej kupować w zestawach po kilka wtedy wychodzi taniej)
- klej Magik (koniecznie taki, który po wyschnięciu jest przeźroczysty!)
- nożyczki
- obrazki/bibuła/pergamin (na tło dla Twojego badzika)
- płaskie małe "przydasie" ( jak np. cekiny czy brokat do ozdobienia tła - nie są konieczne)

Mam już wszystkie potrzebne materiały, co dalej?

Dotnij tło dla Twojego badzika na wymiar kaboszona. Nie przejmuj się jeżeli nie wyjdzie Ci idealne koło (jeżeli posiadasz dziurkacz o pożądanym kształcie - to jest idealny moment aby go wykorzystać!) zawsze możesz dociąć nożyczkami wystające krawędzie po przyklejeniu ze sobą tła i kaboszona. 

Lista potrzebnych artykułów do wykonania badzików

Dopasuj ewentualne dodatki. Tak jak wcześniej wspomniałam dodatki nie mogą być zbyt wypukłe ponieważ wtedy tło nie przylegałoby idealnie do powierzchni szkiełka. Idealnie sprawdzi się tutaj brokat czy cekiny dzięki czemu Twój badzik będzie pięknie odbijać światło.

Klejenie kaboszonów do tła badzika

Posmaruj płaską powierzchnię szkiełka klejem tak aby pozostała biała (uważaj - zbyt mała ilość kleju sprawi, że tło nie będzie dobrze przylegać) a następnie przyłóż na wcześniej przygotowane tło.

Dociśnij tło do szkiełka i spróbuj palcami usunąć ewentualny nadmiar kleju.

Daj badzikowi trochę czasu - klej po zaschnięciu zamieni się w przeźroczystą powłokę a Twój badzik będzie gotowy aby umieścić go na Twojej pracy.

Gotowe badziki

Kilka porad:

  • im mniejsze kaboszony tym łatwiej będzie Ci je ewentualnie schować pod koszulkę 
  • stosuj różne rozmiary kaboszonów i naklej je na jednej stronie - będą wyglądać naprawdę profesjonalnie 
  • pomaluj pergamin farbami akwarelowymi, posyp go brokatem i zrób z niego tło dla Twoich badzików - da Ci to fantastyczny efekt przeźroczystości.
  • tłem Twojego badizka może być praktycznie wszystko: skrawki papieru do scrapbookingu, serwetka, koronka, papier do pakowania prezentów, kartka pomalowana lakierem do paznokci a nawet gazeta (w zależności od tego jak jest drukowana)!

Tłem dla Twoich badzików może być pomalowany farbami pergamin!
Takie własnoręcznie robione badziki to idealny sposób na uczynienie swoich stron bardziej atrakcyjnymi naprawdę niewielkim kosztem! Ponadto do ich wykonania nie potrzebujesz praktycznie żadnych dodatkowych kreatywnych zdolności - ogranicza Cię bowiem tylko Twoja wyobraźnia. 

Koniecznie dajcie znać czy robiłyście już kiedyś jakieś swoje własnoręczne ozdoby do albumów!

Buziaki i do zobaczenia jutro na Waszych skrzynkach mejlowych! :)
Karina 
KOMENTARZE
Prześlij komentarz

Auto Post Signature

Auto Post  Signature